سرویس ICT بين الملل ۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۷ : ۲۳ شماره: 16479
شعار سال 2018 اتحاديه جهاني مخابرات : فعال کردن استفاده مثبت از هوش مصنوعي براي همه
اتحاديه جهاني مخابرات شعار روز جهاني ارتباطات سال 2018 را " فعال کردن استفاده مثبت از هوش مصنوعي براي همه "اعلام کرد .

وايمکس نيوز-  17 مي (27 ارديبهشت ماه ) روز جهاني جامعه اطلاعاتي و مخابرات است که اتحاديه جهاني مخابرات همه ساله، با انتخاب يک شعار راهبردي، اين روز را گرامي مي دارد و تمامي کشورهاي عضو اين اتحاديه برپايه اين شعار، برنامه هاي يکساله خود را در حوزه ICT تعيين مي کنند.

اتحاديه جهاني مخابرات (ITU)، شعار امسال روز جهاني ارتباطات ( ‌17 مي 2018 ) را فعال کردن استفاده مثبت از هوش مصنوعي براي همه اعلام کرده است.

بر اساس اطلاعيه ITU، در سال‌هاي اخير پيشرفت‌هاي قابل‌توجهي در فن‌آوري هوش مصنوعي وجود داشته‌است که با پيشرفت‌هاي شگرف در زمينه‌هاي مشارکت مانند کلان داده، يادگيري ماشين، توان محاسباتي، ظرفيت ذخيره‌سازي و محاسبات ابري در ميان افراد ديگر امکان پذير شده‌است. فن‌آوري‌هاي مبتني بر هوش مصنوعي در حال حاضر به عنوان جز کليدي ابزارهاي فعالانه و برنامه‌هاي کاربردي براي کمک به مردم براي هدايت زندگي بهتر با بهبود بهداشت، آموزش، امور مالي، کشاورزي، حمل و نقل و طيف گسترده‌اي از خدمات ديگر در حال ظهور هستند.

موضوع شعار امسال روز جهاني مخابرات (WTISD-2018) به سازمان ITU و ساير ذينفعان کليدي اجازه مي‌دهد تا بر فرصت‌هايي براي چگونگي تسريع پيشرفت هوش مصنوعي تا سال 2030، تمرکز کنند.

وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز که با توجه به نامگذاري سال 97 به عنوان سال حمايت از کالاي ايراني و نقش تاثير گذار ICT در اشتغال زايي از شعار سال 2018 اتحاديه جهاني مخابرات براي توسعه و پيشرفت کشور استفاده

مي کند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16479
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي