سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۱۵ : ۹ شماره: 16316
تعرفه مناسب مشترکان کم‌مصرف اينترنت تا فروردين
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به سوالاتي از جمله تعرفه اينترنت ثابت براي مشترکان کم‌مصرف، انحصار شرکت مخابرات ايران در واگذاري اينترنت خانگي، حصول اطمينان از سرعت سرويس پيش از ارائه و شرايط تفکيک اينترنت داخل از بين‌الملل پاسخ داد.

وايمکس نيوز- محمدجواد آذري جهرمي در صفحه اينستاگرام خود درباره شرايط ارائه اينترنت ثابت براي مشترکان کم‌مصرف توضيح داد: در تعرفه جديد، مشترکين کم‌مصرف که پهناي باند بالا نياز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. براي رضايت اين دسته از کاربران، پيشنهادهايي در حال بررسي است که تلاش مي‌کنيم تا فروردين ماه به نتيجه نهايي برسد.

وي با اشاره به موضوع وجود انحصار براي شرکت مخابرات ايران در واگذاري اينترنت خانگي، اظهار کرد: با توجه به مصوبه 266 کميسيون تنظيم مقررات و لزوم اصلاح اين رفتار، شرکت مخابرات ايران تاکنون با دو شرکت ديگر به تفاهمات قراردادي رسيده و با ابلاغ آن به استان‌هاي خود شرايط براي خريد سرويس از اين شرکت‌ها فراهم شده است. سازمان تنظيم مقررات موظف شده است بر نحوه اجراي اين مصوبه نظارت کند. در صورت وجود مشکل، گزارش آن به سامانه 195 در پيگيري موثر خواهد بود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاکيد بر لزوم تضمين کيفيت و سرعت در تعرفه‌هاي جديد اينترنت خاطرنشان کرد: در تعرفه جديد، شرکت‌ها موظفند ابتدا از اينکه سرعت مورد تقاضاي مشترک قابل واگذاري است اطمينان حاصل کرده و سپس نسبت به برقراري اقدام کنند. برقراري سرويس بدون حصول اطمينان از سرعت تخلف است و سازمان تنظيم مقررات موظف شده است بر حسن اجراي مصوبه نظارت کند.

وي در مورد بهبود کيفيت بازي‌هاي آنلاين نيز بيان کرد: علاوه بر اينکه کيفيت اين بازي‌ها مورد پايش دائمي قرار گرفته تا شرايط نسبي فعلي تثبيت شود، تيمي مشغول مذاکره و پيگيري هستند تا بهبود مناسبي حاصل شود.

جهرمي درباره تفکيک اينترنت داخل از بين‌الملل گفت: در خصوص ليست سايت‌هاي داخلي که نيم‌بها محاسبه مي‌شوند، در مصوبه آمده که کليه سايت‌هايي که در درون کشور ميزباني مي‌شوند بايستي نيم‌بها محاسبه شوند. بنابراين ليست 500 سايت سابق فاقد اعتبار براي محاسبه است و شرکت‌هاي ارائه‌دهنده سرويس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16316
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي