سرویس کسب و کار ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ - ۱۳ : ۳۶ شماره: 16243
هنگام خريد، فيلترشکن را خاموش کنيد
يک کارشناس نسبت به استفاده از فيلترشکن‌ در زمان خريدهاي اينترنتي هشدار داد و توصيه کرد که کاربران در زمان انجام امور بانکي در فضاي اينترنتي، فيلترشکن خود را خاموش کنند.

وايمکس نيوز- ايمان اسلاميان - متخصص حوزه بانکداري الکترونيک - با بيان اين که شايع‌ترين نوع کلاهبرداري‌هاي اينترنتي پديده فيشينگ است، گفت: در اين شيوه کلاهبرداري هکرها يک صفحه مشابه درگاه بانک ايجاد مي‌کنند و اطلاعاتي را که افراد وارد مي‌کنند را ذخيره و بعدا مورد سوء‌استفاده قرار مي‌دهند.  همچنين بدافزارها با استفاده از ساکس پروکسي يا اينترنت مي‌توانند کاربر را وادار به خواندن اطلاعات و ذخيره آن بکنند که با توجه به عطش کاربران براي استفاده از اين سيستم‌ها اين اتفاق دور از ذهن نيست.

اين کارشناس با اشاره به اقداماتي که دولت‌ها براي اختلال در فيلترشکن‌ها انجام مي‌دهند، اظهار کرد: دولت‌ها قبلا پروتکل‌هاي امن را که فيلترشکن‌ها از آن استفاده مي‌کنند را هدف قرار مي‌دادند که اين حتي باعث اختلال در فعاليت پروتکل‌هايي که بانکداري الکترونيکي هم از آنها استفاده مي‌کرد مي‌شد، اما حالا ديگر اين اختلالات به صورت هوشمند صورت مي‌گيرد و از اين جهت براي بانک‌ها محدوديتي ايجاد نمي‌شود.

اسلاميان با توضيح سازوکار فيلترشکن‌ها و فضايي که براي سوء‌استفاده توسط آنها صورت مي‌گيرد، اظهار کرد: شرايط کار فيلترشکن‌ها به اين صورت است که در فضاي مجازي براي کاربران يک هويت جديد ايجاد مي‌کند و کاربر را با يک آي پي جديد و از کشوري ديگر به اينترنت وصل مي‌کند که اين اتفاق ممکن است کاربران را وارد يک سيکل بکند که در آن علاوه بر کاربران بانک فرد ديگري را از اطلاعات کاربران بانک مطلع مي شود.

وي در پايان توصيه کرد: در موقع انجام خريدهاي اينترنتي فيلترشکن خود را ببنديد، هرچند که در برخي موارد به صرف نصب فيلترشکن بدافزارهايي هم با آن نصب مي‌شوند که ممکن است اطلاعات شما را کپي و براي مبدا خود بفرستند. توصيه مي‌شود شهروندان از نصب فيلترشکن‌هايي که منبع نامشخص دارد خودداري کنند. همچنين بهتر است براي انجام خريدها و امور بانکي از اپليکيشن هايي که بانک‌ها طراحي کرده‌اند استفاده شود چرا که امنيت بالاتري دارند.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16243
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي