سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۸ : ۵۱ شماره: 16197
سرقت حساب‌هاي بانکي با تلفن/مراقب باشيد
افرادي به بهانه برنده شدن در مسابقه‌ها و يا قرعه‌کشي‌هاي راديويي و تلويزيوني از صاحبان حساب بانکي تقاضاي حضور مقابل دستگاه خودپرداز و يا اعلام اطلاعات کارت بانکي دارند، بانک مرکزي نسبت به کلاهبرداري اين افراد هشدار داده است.

وايمکس نيوز- اخيرا افراد سودجو به صورت تلفني با شهروندان تماس مي گيرند و اعلام مي کنند آنها برنده جايزه يکي از برنامه هاي صدا و سيما شده‌اند (جوايزي نظير سفر به اماکن زيارتي داخلي و خارجي و کالاهايي مانند خودرو و ...). سپس با ترغيب آنها براي حضور مقابل دستگاه خودپرداز و يا اعلام اطلاعات کارت بانکي، با ترفندهاي متقلبانه، اقدام به کلاهبرداري و سرقت از حساب بانکي آنها مي‌کنند.
بانک مرکزي با اعلام اين موضوع از  مردم خواسته تا از قبول درخواست تلفني افراد ناشناس مبني بر انجام هرگونه عمليات بانکي از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک، تغيير زبان دستگاه خودپرداز به انگليسي و انجام تراکنش و ... به بهانه برنده شدن در مسابقه ها و يا قرعه کشي هاي راديويي و تلويزيوني، جدا خودداري کنند.
بايد يادآور شد که اگر قرار باشد وجهي به حساب افراد واريز شود، الزامي براي مراجعه به دستگاه خودپرداز و يا اعلام رمز اول و دوم کارت بانکي نيست. بنابراين اين گونه تماس‌ها براي فريب دادن مردم خواهد بود.

منبع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16197
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي