سرویس وبگشت ۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۸ : ۳۸ شماره: 16153
ارتباط آسان، ارزان و امن با حفظ حريم خصوصي از حقوق شهروندي است
رييس جمهوري با اشاره به اينکه بخشي از حقوق شهروندي مردم، ارتباط آسان، ارزان و امن با حفظ حريم خصوصي است، گفت: از اول دولت يازدهم در مقابل فشارهاي وارد شده ايستادگي کرديم تا مردم بتوانند ارتباط سهلي را داشته باشند.

وايمکس نيوز- دکتر حسن روحاني رييس جمهوري در اولين اجلاس ملي گزارش پيشرفت ها و راهکارهاي رفع موانع تحقق حقوق شهروندي با اشاره به اقدامات وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: فکر مي کنم امروز بخشي از حقوق شهروندي مردم، ارتباط آسان، ارزان و امن با حفظ حريم خصوصي است که مردم خواستار آن هستند.
وي با اشاره به موانع و فشارهاي وارده بر وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حوزه فضاي مجازي، افزود: در مقابل اين فشارها از اول دولت يازدهم ايستادگي کرديم تا مردم بتوانند ارتباط سهلي را در حوزه هاي علمي، اطلاعاتي و ايجاد اشتغال داشته باشند که البته اين فشار همچنان وجود دارد و ما همچنان ايستادگي مي کنيم و به آقاي جهرمي مي گويم که ايشان بايد بيستد و مقاومت کند و بداند که همه دولت پشت سر ايشان است.
رييس کابينه دولت دوازدهم با بيان اينکه هرکسي با قلم خود نمي تواند براي سرنوشت مردم تصميم بگيرد، اظهار کرد: اگر يک نفر در آب اصراف کرد بايد با متخلف برخورد کنيم و نمي توانيم ملتي را از آب خوردم محروم کنيم چون فقط يک نفر تخلف مي کند.
دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه براي ما اخلاق و آينده جوان ها بسيار مهم است، با تاکيد بر اجراي طرح اينترنت و موبايل ويژه کودکان، تصريح کرد: ضمن اينکه بايد براي فرهنگ، ايمان و آينده جوان ها فکر کنيم، اين حق بزرگ ملي است که بايد از آن حراست کنيم و تا روزي که خدا توفيق دهد و رييس جمهوري باشم، نخواهم گذاشت اين کار در کشور انجام بگيرد.
وي افزود: همه کارهايي که دولت مي خواهد انجام دهد با حمايت مردم امکان پذير است.
رييس جمهوري در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه ما فضاي اينترنت امن، سالم و ارزان مي خواهيم، تصريح کرد: اما درعين حال فضاي امنيتي نمي خواهيم که برويم ببينيم در زندگي و امور خانوادگي مردم چه خبر است و آن دوره گذشت که چه کسي به چه کسي پيامک زد و چي گفت؟ رها کنيم، دست برداريم، مردم را آزاد بگذاريم.
رييس کابينه دولت دوازدهم با اشاره به اينکه دولت دوازدهم از فضاي مجازي، اينترنت و ارتباط مردم با دنيا حراست خواهد کرد، گفت: وزير ارتباطات قول مي دهد دستش روي دکمه فيلترينگ نخواهد رفت.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 16153
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي