سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۴ : ۴۸ شماره: 15178
تبديل گوشي به کامپيوتر خانگي
اپليکيشن دکس از طريق يک وسيله جانبي کوچک و قابل حمل به نام دکس استيشن (Dex Station) گوشي گلکسي S8 و S8+ شما را به يک کامپيوتر خانگي تبديل مي‌کند.

وايمکس نيوز- انتظار کاربر امروزي از گوشي‌هاي هوشمند، در حد دستگاهي است که در تمامي مراحل کار و سرگرمي همراه و کمک حال او باشد. گوشي‌هاي پرچمدار اخير بويژه خانواده گلکسي سامسونگ از نظر قدرت پردازش و قابليت‌هاي عملکردي اين انتظار را کاملا برآورده مي‌کنند. اما هنوز هم افراد بسياري هستند که ترجيح‌ مي‌دهند بخشي از کارهايشان را روي کامپيوتر خانگي‌شان انجام دهند زيرا کار با موس و صفحه کليد براي فعاليت‌هايي مثل تايپ متن‌هاي بلند و ويرايش عکس بسيار ساده‌تر از کار با گوشي هوشمند است.
تا پيش از اين ترکيب قابليت حمل ساده و هميشگي گوشي همراه با راحتي کار کامپيوترهاي خانگي براي اين دسته از افراد مانند يک رويا بود. اما اکنون شرکت سامسونگ با معرفي محصولي به نام دکس (Dex) اين رويا را به واقعيت رسانده است. اپليکيشن دکس از طريق يک وسيله جانبي کوچک و قابل حمل به نام دکس استيشن (Dex Station) گوشي گلکسي S8 و S8+ شما را به يک کامپيوتر خانگي تبديل مي‌کند.
ايده اوليه چنين برنامه‌اي در سال 2014 در سامسونگ مطرح شد و به گفته يکي از مهندسان طراح اين شرکت، کم بودن قدرت پردازش گوشي‌ها در آن زمان از دلايل اصلي عدم تحقق اين طرح بوده است. اما طراحي گوشي‌هاي گلکسي S8 و S8+ با قدرت پردازش بسيار بالا باعث شد اين رويا دوباره در شرکت مطرح شود. رويايي که به گفته اين مهندس سامسونگ از يک نقاشي ساده روي تکه‌اي کاغذ آغاز شد.
نتيجه نهايي اين روند معرفي اپليکيشن سامسونگ دکس و ابزار دکس استيشن بود که در ترکيب با هم گوشي شما را به يک کامپيوتر خانگي تبديل مي‌کنند. وقتي گوشي S8 خود را روي دکس استيشن قرار دهيد صفحه‌اي کاملا شبيه ويندوز روي مانيتور متصل شده به دستگاه شما نمايش داده مي‌شود که اپليکيشن‌هاي اندرويدي موجود در گوشي‌تان را بسيار شبيه فضاي ويندوزي پيش روي شما قرار داده و در اين حالت با استفاده از موس و صفحه کليد مي‌توانيد همانند يک کامپيوتر خانگي کارهايتان را انجام دهيد.
ابزار دکس استيشن طراحي خاص و زيبايي داشته که با فشردن دکمه‌اي در زير لوگوي سامسونگ بخش بالايي آن به سمت بيرون حرکت کرده و تبديل به تکيه‌گاهي براي گوشي شما مي‌شود. دکس استيشن داراي يک پورت اترنت، دو پورت يو‌اس‌بي از نوع A و يک پورت از نوع C است که امکان اتصال هر نوع موس و صفحه‌کليد با خروجي يو‌اس‌بي را فراهم مي‌کند.
اين وسيله همچنين يک خروجي HDMI دارد که با استفاده از آن مي‌توانيد دستگاه را حتي به تلويزيون‌هاي خانگي هم متصل کرده و از تلويزيون به عنوان مانيتور استفاده کنيد. ابعاد کوچک و وزن سبک 230 گرمي باعث مي‌شود بسادگي بتوانيد دکس استيشن را در هر جايي همراه خود برده و از آن استفاده کنيد.
پس از اتصال گوشي گلکسي S8 به اين دستگاه، فن موجود در آن فعال شده و به عنوان خنک کننده گوشي شما عمل ‌کرده و در عين حال هم‌زمان گوشي شما را شارژ هم مي‌کند. استفاده از دکس سامسونگ به معني خارج شدن گوشي‌ شما از عملکرد اصلي خود يعني استفاده براي تماس و ارسال پيام نبوده و شما مي‌توانيد در همان زمان اتصال هم از کاربردهاي اصلي گوشي‌تان بهره ببريد.
همچنين در فضاي دکس مي‌توانيد با استفاده از راهکارهاي زيرساخت دسکتاپ مجازي (VDI) مانند سيتريکس رسيور يا آمازون ورک اسپيس بصورت ريموت به يک دستگاه مجازي ويندوز نيز دسترسي داشته و حتي برنامه‌هاي ويندوزي را در آنجا اجرا کنيد.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15178
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي