سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۱۲ : ۲۸ شماره: 15162
رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي :‌ مقررات حاکم بر ارائه خدمت عمده‌ فروشي بيت استريم ابلاغ شد
دبير کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات از تصويب و ابلاغ مقررات حاکم بر ارائه خدمات عمده فروشي بيت استريم به اپراتورها خبر داد.

وايمکس نيوز- علي‌اصغر عميديان گفت: اين مقررات به منظور رقابتي کردن هرچه بيشتر بازار و تسهيل در ارائه خدمات در حوزه ارتباطات ثابت سيمي و کابلي تصويب شده است.

وي افزود: با تدوين مقررات خدمات عمده‌فروشي بيت استريم فرصت جديدي براي استفاده حداکثري از منابع و امکاناتي که در اختيار هر يک از دارندگان پروانه شبکه حوزه ارتباطات ثابت مبتني بر سيم مسي يا کابل نوري وجود دارد، فراهم مي‌شود و بر همين اساس از طريق اشتراک بخشهايي در شبکه دسترسي؛ از هرز رفت منابع جلوگيري و امکان توزيع و گسترش شبکه با سرعت بيشتر در تمامي نقاط کشور ايجاد مي‌شود.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه با تصويب مقررات بيت استريم آزادي عمل و حق انتخاب مشترکان در تغيير اپراتورشان بيشتر مي‌شود، تصريح کرد: بيت استريم اين آزادي عمل را به مشترکان مي‌دهد که در هر زمان که بخواهند به صورت آنلاين و در کوتاهترين زمان ممکن، اپراتور ارايه‌دهنده خدمات ثابت ADSL و VDSL خود را تغيير دهند.

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: در مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات روشها و شرايط ارائه خدمات بيت استريم و تعرفه‌هاي آن به تفکيک کلان شهرها، مراکز استان و شهرها پيش‌بيني شده است.

وي با اشاره به اينکه خدمات بيت استريم بصورت مستقل از فناوري ارايه مي‌شود، افزود: در مصوبه 260 کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات مدلي پيش‌بيني شده که امکان سرمايه‌گذاري مشترک اپراتورها را براي توسعه VDSL فراهم مي‌کند.

 

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 15162
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي