سرویس اينترنت ۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۱ : ۳۴ شماره: 14806
سرعت اينترنت ايران چقدر است؟
با اجرايي شدن فاز دوم شبکه ملي اطلاعات، متوسط سرعت دسترسي پهن‌باند ثابت چهار مگابيت بر ثانيه و متوسط سرعت دسترسي پهن‌باند همراه به سه مگابيت بر ثانيه رسيد.

وايمکس نيوز- فاز دوم شبکه ملي اطلاعات بهمن‌ماه سال گذشته عملياتي شد تا بدين ترتيب دسترسي به محتواي داخلي با سرعت و کيفيتي بهتر براي مشترکان اينترنت مسير شود. پس از اجرايي شدن فاز دوم اين شبکه، وزارت ارتباطات در قالب آمار متوسط سرعت دسترسي به اينترنت در بخش‌هاي مختلف را اعلام کرد.

طبق اين آمارها ضريب نفوذ دسترسي پهن‌باند ثابت خانگي به 60 درصد رسيده و ضريب نفوذ دسترسي پهن‌باند سيار به 35 درصد رسيد و سرانه ترافيک 27 کيلوبيت بر ثانيه اعلام شد. همچنين نسبت ترافيک داخلي 50 درصد عنوان شده است.

اما اين ارقام بر اساس اطلاعات نشريه ارتباطات، در شرايطي اعلام شده که پيش از اين و در فاز اول شبکه ملي اطلاعات متوسط سرعت دسترسي پهن‌باند ثابت سه مگابيت بر ثانيه و متوسط سرعت دسترسي پهن‌باند سيار، دو مگابيت بر ثانيه اعلام شده و ضريب نفوذ دسترسي پهن‌باند ثابت خانگي در فاز اول 40 درصد بوده و ضريب نفوذ دسترسي پهن‌باند سيار 30 درصد بود.

سرانه ترافيک در فاز اول شبکه ملي اطلاعات 14 کيلوبيت برثانيه بوده و نسبت ترافيک داخلي در اين مرحله 45 درصد عنوان شده است.

مبنع: ايسنا

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14806
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي