سرویس فناوري‌هاي نوين ۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۴ : ۵۳ شماره: 14799
آنتي ويروس بومي کشور پادويش، موفق به شناسايي بدافزار باجگير شد
بدافزار باجگير که به سيستم هاي کشورهاي همجوار حملات گسترده اي انجام داده است، توسط ضدباجگير بومي پادويش شناسايي شد و به سيستم‌هايي که از اين آنتي ويروس استفاده مي‌کنند آسيبي نرسيد.

وايمکس نيوز- بدافزار باجگير که به سيستم هاي کشورهاي همجوار حملات گسترده اي انجام داده است، توسط ضدباجگير بومي پادويش شناسايي شد و به سيستم‌هايي که از اين آنتي ويروس استفاده مي‌کنند آسيبي نرسيد.

شيوه عملکرد اين باج‌افزار به اين صورت است که اقدام به رمزنگاري کليه فايل‌ها و داده‌هاي رايانه‌ اشخاص مي‌کند و سپس درخواست باج (واريز پول به طريق اينترنتي و ...) در قبال رمزگشايي براي اجازه دسترسي صاحبان اطلاعات مي‌کند و اشخاص تا قبل از پرداخت باج، نمي توانند به فايل‌ها و اطلاعات داخل کامپيوتر خود دسترسي داشته باشند.

بنا بر اين گزارش،  با وجود انتشار اين بدافزار در چند روز گذشته در سراسر جهان و در برگيري حدود  90 کشور، آنتي ويروس پادويش توانست با موفقيت بدافزار باجگير را شناسايي و حملات آن را متوقف کند.

به کاربران فضاي مجازي توصيه مي شود جهت جلوگيري از آسيب هاي احتمالي و آلوده شدن سيستمهاي خود علاوه بر نصب نمودن آنتي ويروس پادويش در سيستم عامل ويندوز و اندرويد که مجهز به ضد باجگير است، از داده هاي خود نيز پشتيبان تهيه و سيستم عامل کامپيوتر خود را بروز کنند و همچنين اشتراک فايل ويندوز را غيرفعال و ويندوز هاي قديمي پايين‌تر از ويندوز7 شامل XP و ... را کنار بگذارند.

به همه کاربران توصيه اکيد مي‌شود، آنتي ويروس بومي پادويش به همراه نسخه باجگير آن بر روي سيستم‌هاي کامپيوتر و موبايل خود نصب کنند چرا که نه تنها WannaCry را حتي قبل از اينکه منتشر شود، تشخيص داده و خنثي مي کند، بلکه جلوي انواع ديگر باجگيرها را نيز مي گيرد.

گفتني است ضدبدافزار بومي پادويش تنها محصول کامل کشور است که با مشارکت و همکاري پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات و يک شرکت دانش بنيان با بکارگيري ده‌ها نيروي نخبه و متخصص جوان ايراني درداخل کشور توليد شده و در سال 1395 نسخه تکامل يافته خانگي و تجاري آن منتشر شد.

هموطنان مي‌توانند جهت دسترسي به نسخه رايگان خانگي آنتي ويروس مذکور و دانلود آن، از طريق وب سايت www.padvish.com اقدام نمايند. کاربران مي توانند پس از نصب آنتي‌ويروس مذکور، نسخه موقت رايگان ضدباجگير مربوط را از آدرس ذيل دانلود و نصب کنند.

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14799
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي