سرویس ICT داخلي ۱۳۹۶/۲/۲۷ - ۱۴ : ۴۸ شماره: 14798
پيام وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات به مناسبت روز جهاني ارتباطات
دکتر محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به مناسبت روز جهاني ارتباطات پيامي را منتشر کرد.

وايمکس نيوز- دکتر محمود واعظي به مناسبت 27 ارديبهشت ماه روز جهاني ارتباطات پيامي را منتشر کرد.

متن اين پيام به شرح زير است :

به نام خدا

 27 ارديبهشت، روز جهاني ارتباطات را گرامي داشته و از تلاش همه همکارانم در توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات در کشور تشکر مي کنم.

با تحقق توسعه زيرساختها، رشد 10 برابري پهناي باند داخل، رفع انحصار ارايه خدمات نسل 3 و بالاتر تلفن همراه و دفاع از دسترسي آزاد به اطلاعات، به مرحله اي رسيده ايم که همه مردم ايران در اقصي نقاط کشور به اين فناوري و گردش اطلاعات دسترسي دارند.

امروز در 27000 روستاي کشور اينترنت پرسرعت وجود دارد و روستاييان مي توانند علاوه بر معرفي محصولات و بناهاي تاريخي و گردشگري خود،‌ از آموزش آنلاين نيز استفاده کنند و بدين ترتيب شکاف ديجيتالي شهر و روستا کاسته شده است.

کسب و کارهاي جديد اين حوزه در زمينه غذا، حمل و نقل، آموزش و ... منجر به افزايش رفاه و کاهش هزينه هاي عمومي جامعه شده است و همه اين موارد را مديون تلاش همکارانم در اين دولت هستيم که با دقت نظر و کار دوچندان، توانستند توسعه زيرساخت هاي ارتباطي و فناوري را به حدي برسانند که امروز به راحتي بتوانيم با يکديگر گفتگو کنيم و عقايد و نظرات خود را مطرح نماييم.

در حالي که در ابتداي دولت هيچ يک از اين خدمات به اين گستردگي وجود نداشت.

امروز در حالي روز جهاني ارتباطات را برگزار مي کنيم که نقش شبکه هاي اجتماعي در فرآيند انتخابات به خوبي نشان دهنده فرصت محور بودن اين فناوري است. کاهش مصرف کاغذ، سرعت اطلاع رساني، ايجاد شفافيت و جلوگيري از انحصار رسانه اي، ‌همه و همه باعث شده است تا اين فناوري به بهترين راه براي افزايش آگاهي مردم در انتخاب اصلح منجر شود.

  اگرچه برخي هنوز هم فضاي مجازي را صرفاً تهديد مي دانند اما با اقدامات صورت گرفته در دولت تدبير و اميد ديگر کسي نمي تواند اين فناوري را از مردم بگيرد و توسعه آن را مختل کند.

ارتباطات و فناوري اطلاعات به عنوان محرک توسعه همه بخش هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي نقش بي بديلي در پيشرفت کشور به عهده دارد و به تنهايي توانسته در سال گذشته يکصد هزار شغل جديد ايجاد کند.

با نام گذاري سال جاري به عنوان "اقتصاد مقاومتي: توليد-اشتغال"، برنامه هاي اجرايي به منظور ايجاد و توسعه اشتغال پايدار از طريق "توسعه محتواي بومي و کاربردهاي الکترونيکي"، "ارايه خدمات الکترونيکي بر بستر شبکه ملي اطلاعات"، "توسعه دسترسي پرسرعت نسل هاي جديد تلفن همراه و فناوري هاي نوري" و "حمايت از ايجاد و توسعه شرکت هاي دانش بنيان بخش ICT" به عنوان اولويت هاي اصلي برنامه سال 1396 وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و با استفاده حداکثري از ظرفيت بخش غيردولتي تهيه شده است.

قطعاً رشد چندين برابري شاخص هاي اين فناوري در دولت تدبير و اميد، با همان سرعت ادامه خواهد يافت و اميدوارم بتوانيم خدمات اين حوزه را با سرعت بيشتر، کيفيت بهتر و هزينه کمتر براي مردم عزيز مهيا نماييم.

 

محمود واعظي

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات

انتهاي خبر / وب سايت اطلاع رساني وايمکس نيوز / شماره: 14798
اخبار مرتبط

نظر شما درباره اين خبر
نام و نام خانوادگي

پست الکترونيک

نظر شما
نظرات

عضویت در خبرنامه
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:

چنانچه قبلا در خبرنامه ثبت نام نموده اید ، در صورت عدم تمایل به ارسال خبرنامه اینجا کلیک کنید

آرشيو خبر ها

نظرسنجي